Despicable Me 2 3D (Çılgın Hırsız 2)

Despicable Me 2 - Poster 1

TÜR: Animasyon, Komedi, Aile. SÜRE: 98 Dk. ÜLKE: Amerika. YAPIM YILI: 2013. imdb: 7,5. rottentomatoes: %74.

İlk filmdeki ana karakterden daha fazla ilgi gören minionların kaldıkları yerden devam ettikleri Çılgın Hırsız 2, oldukça eğlenceli bir animasyon filmi.

Filmde, kendi dillerinde şarkı söyleyen, ev işleri yapan, kavga edip birbirlerini gıcık eden minionların bir de “kötü”leri var.

Konu

Önceki filmde bir süper kötü olan Gru, artık kötülüğü ve suç işlemeyi bırakmıştır. Kendisine yeni bir hayat yolu çizen Gru, evlatlık edindiği kızları Edith, Margo ve Agnes ile sakin ve sade bir hayat yaşamaya başlar. Fakat Anti-Villain League isimli gizli bir örgüt, meydana gelen esrarengiz bir olaydan sonra Gru’dan olayı araştırmasını isteyince her şey değişmeye başlar.

 

Despicable Me 2 - Poster

Hakkında

Cinco Paul ve Ken Daurio’nun senaryosunu yazdığı Çılgın Hırsız 2’nin yönetmen koltuğunda Pierre Coffin ve Chris Renaud oturuyor.

Yapım, Oscar, Altın Küre ve BAFTA’da En iyi Animasyon kategorisinde ödüle aday gösterildi.

76 milyon dolarlık bütçesi olan film, 919 milyon dolar gişe hasılat elde etti.

Ivır Zıvır

Lucy ve Gru’nun “Cennet Alışveriş Merkezindeki” dükkân sahiplerini inceledikleri sahnede babasının şişirdiği ayı balonun patlamasının ardından ağlayan çocuk, ilk filmde Gru’nun balonunu patlattığında ağlayan çocuk.

Lucy’nin Gru’ya verdiği telefon numarası “626-584-5723” gerçek bir telefon numarası. Arandığında Kristen Wiig’in karakteri Lucy’nin bir mesajı dinlenebiliyor.

“21 pare osuruk atışı” sahnesinde minionlar, “Pado” diye bağırıyor. Pado Hintçede “osuruk” demek.

Gru’nun telefonunda ikisi sarı ve biri kırmızı, üç tane acil arama tuşu görünüyor. Sarılar Dave ve Stuart, kırmızı olan ise annesi.

Filmin girişinde yer alan ve yabancı dil konuşan sarı ceketli adamlar, orijinal projeye göre ilk filmde yapılması planlanan minionlardı fakat düşük bütçe nedeniyle filmdeki minionlar tasarlandı. Sahne bu ayrıntıya bir gönderme.

Gru’nun minionların katına indiği ilk sahnede, yan yana dizilip yemek yiyen minionlar, 1932’de çekilmiş meşhur “Bir Gökdelen Tepesinde Öğle Yemeği” fotoğrafına bir gönderme.

Lucy’yi seslendiren Kristen Wiig, ilk filmde Miss Hattie karakterini seslendiriyordu.

Filmin sonunda yer alan minionlardan biri Heterochromia iridum yani iki gözü de farklı renkte.

Repliklerin büyük bölümü senaryoya sadık kalınarak kullanıldı. Sadece Steve Carell ve Kristen Wiig birkaç yerde doğaçlama yaptılar.

Reçel üretim merkezi sahnesinde kafası kavanoza sıkışan minion, film boyunca hep kafasında kavanozla görünüyor.

***Filmle İlgili İçerik / Spoiler Uyarısı***

Düğün partisinde minionların söylediği “I Swear” şarkısı muhtemelen Boyz II Men grubu temel alınarak modellendi. İşin garibi ise şarkıyı orijinalde All-4-One’ın söylüyor olması.

Dip Not: 2 Ocak 2014’de yayımlandı, 2 Temmuz 2015’de güncellendi.

“Banana Song” Despicable Me 2 – Official Teaser Trailer (2013)

“Despicable Me 2 3D (Çılgın Hırsız 2)” üzerine bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.