Sixto Rodriguez – Cold Fact

Sixto Rodriguez - Cold Fact

Geçenlerde Kutay ve Emre ile birlikte izlediğimiz Searching for Sugar Man (Sugar Man’in İzinde)‘de adını duyduğum ve hikayesini öğrendiğim Sixto Rodriguez’in 1970’de çıkarttığı debut albümü Cold Fact’i bu aralar bolca dinliyorum. 70’lerin rock tinilarını ve soundunu seviyorsanız Cold Fact’i de çok seversiniz. Kutay’ın her buluşmamızda mırıldandığı hatta Emre ile birlikte türkçe sözler yazdığı 🙂 Sugar Man dışında, belgeselde çok önemli bir yere sahip olan I Wonder, Crucify Your Mind ve ilk kez dinlediğim Like Janis albümdeki favorilerim.

Bir dip not olarak, 1991’de Güney Afrika’da CD olarak yayınlanan Cold Fact’in riplerinde Like Janis ile Jane S. Paddy’nin adları karışmış. Bu yüzden Like Janis’i Jane S. Paddy (ya da tam tersi) olduğunu sanabilirsiniz…

Sugar Man

I Wonder (Live on KEXP, Seattle, 2009)

Like Janis

Sugar Man (Live)

Crucify Your Mind

“Sixto Rodriguez – Cold Fact” üzerine bir yorum

  1. Bence cold fact albumundeki Hate street dialogue yabana atmamak lazım biraz daha solo uzun olaydı daha iyi olabilirdi..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.