Ankara Emniyet Bir Kere Daha Provakatör Taraftarları Korudu!

Burasi Ankara

15 Aralık Cumartesi günü, Ankara 19 Mayıs stadında oynanan Gençlerbirliği – Beşiktaş maçında, “gelenek” bozulmadı ve bir kere daha “nasılsa Gençlerbirliği taraftarları bir şey yapmaz!” diyen 50 kadar provakatör Beşiktaş taraftarı, Gençlerbirliği’ne ayrılan maraton tribününe giriş yaptı.

(Bu adamların ellerindeki atkılarla, üzerlerindeki formalarla 3 tane güvenlik şeridinden nasıl geçtikleri ve içeri girdikleri apayrı bir olay. Lütfen bu sezonki Gençlerbirliği – Galatasaray maçında yazdıklarıma bir göz atın…)

Ardından, alışıldığı gibi Beşiktaş kale arkasına en yakın yerdeki polis kordonunda toplandılar. Tezahüratlar atıp prokovatif eylemlerine başladılar. Amaçları kapıların açılması ve Beşiktaş kale arkasına geçmekti. Çünkü bundan önceki yıllarda da sergiledikleri bu çirkin hareketin mükâfatını almışlardı. Emniyetten bu kıyağı “bir kerecik” daha yapmasını istediler.

Bu arada Gençlerbirlikli taraftarlar, bir yandan tezahüratlarla yaşananları protesto ediyor, bir yandan da polise, “bu adamların” dışarıya çıkartılarak, yaşanan rezaletin engellenmesi gerektiğini anlatmaya çalışıyorlardı. Fakat bunlar, her zaman olduğu gibi emniyetin umurunda bile olmadı.

Bunun üzerine, sabırları taşan bazı Kırmızı-Siyahlı taraftarlar Beşiktaşlıların üzerine yürümek istedi. Polis “gereken önemli hızlıca alıp” Beşiktaş’ın provakatör seyircisini korumayı seçti ve coplarını “onların anlayacağı dilde” haklarını savunmaya çalışan Gençlerbirliklilere salladı…

Böylece Ankara Emniyet’i provakatör taraftarların, Gençlerbirliklilerin iyi niyetine bir kere daha küfretmesine “destek” verdi. Onları hiç içeri almayarak ya da gözden kaçanları anında dışarı çıkartarak cezalandırmak yerine bir kere mükafatlandırdı!

Dün, dünyanın ve Türkiye’nin hiçbir stadında yaşanmayacak ve yaşanırsa “kan çıkacak” bu skandal zincirine bir yenisi daha eklendi.

Neden?

Çünkü Gençlerbirliği taraftarı küfretmez!

Neden?

Çünkü Gençlerbirliği taraftarı kavga etmez!

Neden?

Çünkü Gençlerbirliği taraftarı saygılıdır!

Siz zorlamaya devam edin, Ankaralı provakatör Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarları! Bakalım Gençlerbirliklilerin sabrı ne zaman taşacak…

Eklenti Notu (17-12-2012): Alkaralar konu ile ilgili olarak, “Ayrıcalık değil, biraz saygı istiyoruz!” başlıklı bir bildiri yayınladı.

İlgili Maç:

2012-2013 Sezonu  Spor Toto Süper Lig 16. Hafta Maçı Gençlerbirliği 1-1 Beşiktaş

 

“Ankara Emniyet Bir Kere Daha Provakatör Taraftarları Korudu!” üzerine 4 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.